BIEŽĀK UZDOTIE JAUTĀJUMI
Ko man darīt, ja augsnes virskārtā veidojas pelējums?
Pelējums visbiežāk veidojas, ja augsne ir pārāk mitra vai arī, ja mēslojums nav kārtīgi iestrādāts zemē pie auga saknēm. Kad esi pārstādījis augu un to mēslojis esi īpaši piesardzīgs ar laistīšanu, jo mēslojuma granulas ir kā dabiskais mitruma līmeņa uzturētājs augsnē. Nelaisti augu tādā pašā laistīšanas grafikā kā pirms mēslošanas, bet ļauj augam pielāgoties jaunajai videi un laisti atbilstoši katra auga individuālajām prasībām, pirms tam pārliecinoties, ka augsne nav vairāk mitra. Ja augsne ir sausa, aplaisti to, bet, ja iespiežot pirkstu apmēram 1,5cm dziļumā vēl jūti mitrumu, izlaid laistīšanas reizi un laisti tikai pēc pāris dienām. Ja pēc šīm darbībām vēljoprojām redzi pelējumu, tad ņem vērā, ka mūsu produkti ir 100% dabīgi līdz ar to pelēšana var būt kā daļa no dabiskā sadalīšanas procesa un tas augam neko ļaunu nenodara.
Cik daudz Mēslolojums jālieto?
1) Telpaugiem podos – sauju mēslojuma iemaisi poda augsnē pie auga saknēm neko neatstājot virskārtā, iestādi savu lolojumu un aplaisti 2) Augiem dobēs un siltumnīcās – iestrādā mēslojumu (125g/m2) vienmērīgi visas dobes garumā un iestādi lolojumus, tos aplaistot 3) Neauglīgas zemes atjaunošanai – iestrādā mēslojumu (125g/m2) augsnē un bagātīgi aplaisti, lai atjaunotu zemes struktūru
Kā lietot Mēslolojumu siltumnīcās?
Augiem dobēs un siltumnīcās – iestrādā mēslojumu (125g/m2) vienmērīgi visas dobes garumā un iestādi lolojumus, tos aplaistot. Vienmēr ņem vērā katra auga individuālās vajadzības un prasības.
Kāda veida augsni jālieto Mēslolojumam un Ziem-guļai?
Nav īpaša augsne, ko mēs iesakām, vienīgi pirms lietošanas pārliecinies, ka augsnē nav pievienotas barības vielas, jo tad kopā ar bagātīgo mēslojumu augam var būt pārāk daudz un tas var nomākt auga attīstību.
Cik bieži augs jālaista pēc mēslošanas?
Nav viena pareizā atbilde visiem augiem – Tev ir jāskatās individuāli pēc katra auga prasībām. Tūlīt pēc mēslošanas ar Mēslolojums vai Ziem-guļa aplaistīšana ir kā noslēdzošais solis. Pēc tam vairākas dienas liec mieru savam augam, lai tas uzņem aktīvās vielas un aprod ar jauno vidi, pielāgojas tai. Pēc tam uzmanīgi vēro augsnes mitrumu – iespied savu pirkstu augsnē aptuveni 1,5cm dziļumā un ja tā vēl ir mitra, tad pagaidi vēl pāris dienas pirms laistīšanas. Kas attiecas uz neauglīgas augsnes atjaunošanu – te ūdens ir tavs labākais draugs. Samēslo zemi ar granulām (galvenais, lai tās nepaliek zemes virspusē) un bagātīgi aplaisti.

Ja neatradi atbildi uz savu jautājumu, tad sazinies ar mums un mēs Tev ar prieku palīdzēsim.